اطلاعیه

🔴تیم ملی هندبال جوانان ایران در مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا در گروه B با تیم‌های کویت و چین همگروه شد🔴 تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا در گروه A با عراق و هند همگروه شد🔴

کد مطلب: 2867

هفته پنجم لیگ برتر هندبال آقایان؛ تثبیت صدرنشینی صنعت مس کرمان در روز تساوی طلایی پوشان و نخستین پیروزی پرواز هوانیروز

آقایان مسابقات

دوشنبه, 29 آبان 1402 18:36

هفته پنجم لیگ برتر هندبال مردان با ثبت نخستین پیروزی پرواز هوانیروز و شکست نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، تساوی طلایی پوشان و ادامه صدرنشینی صنعت مس کرمان به پایان رسید.

هفته پنجم لیگ برتر هندبال آقایان؛ تثبیت صدرنشینی صنعت مس کرمان در روز تساوی طلایی پوشان و نخستین پیروزی پرواز هوانیروز بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، هفته پنجم لیگ برتر هندبال مردان کشورمان امروز با برگزاری ۶ دیدار به اتمام رسید که طی آن صنعت مس کرمان مقابل نایب قهرمان فصل گذشته به پیروزی رسید‌، نخستین پیروزی پرواز هوانیروز  و شکست نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ثبت شد و سپاهان برابر نفت و گاز گچساران به تساوی رضایت داد.

در نخستین بازی هفته پنجم گیتی پسند اصفهان  مهمان پیکان خراسان بود که در برابر هواداران میزبان بازی خوبی در زمین به نمایش گذاشت و توانست چهارمین پیروزی خود را مقابل این تیم با ۱۰ اختلاف گل و نتیجه ۲۱-۳۱ کسب کند.

در دیگر دیدار امروز نیروی زمینی شهید شاملی کازرون میزبان صنعت مس کرمان بود. حمید صادقی شاه نشین در این دیدار مقابل شاگردان سابق خود در صنعت مس کرمان نتوانست  موفق باشد و علی رغم پیروزی درخشان خود در هفته قبل مقابل فولاد مبارکه سپاهان، نتیجه  این بازی را ۲۶-۲۹ واگذار کردند. این نخستین باخت نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در لیگ سی و ششم است.

فولاد مبارکه سپاهان قهرمان فصل گذشته‌ لیگ برتر هم مقابل میزبان خود، نفت و گاز گچساران، به تساوی ۲۳-۲۳ رسید تا با شکست هفته گذشته خود برابر شهید شاملی کازرون، یک امتیاز دیگر هم از دست بدهد تا با ۷ امتیاز به رده پنجم جدول سقوط کند.

پرواز هوانیروز نیز امروز توانست نخستین پیروزی خود در ليگ برتر هندبال را با شکست فرازبام خاییز دهدشت جشن بگیرد. هر چند این دیدار پایاپای پیش می رفت اما در دقایق پایانی شاگردان حسین رحمتی توانستند ۲  گل  اختلاف ایجاد کنند تا در پایان با نتیجه ۳۲ بر ۳۰ پیروز این میدان باشد.

سپاهان نوین نیز با مجید رحیمی زاده در نیمه اول نمایش خوبی مقابل زغال سنگ طبس داشت و توانست این تیم باسابقه را با نتیجه ۱۲-۱۵ شکست دهد. اما در نیمه دوم ورق برگشت و شاگردان رضا جعفرنیا توانستند بازی را در دست بگیرند و در نهایت این مسابقه با نتیجه ۱۸-۲۵ به سود طبس رقم خورد.

در آخرین دیدار امروز پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد با شکست ۲۷ بر ۱۹ آلومینیوم اراک چهارمین پیروزی خود را ثبت کرد تا با ۸ امتیاز رده چهارم جدول را از آن خود کند.

نتایج کامل مسابقات هفته پنجم لیگ برتر هندبال به این شرح است:

نفت و گاز گچساران ۲۳ - ۲۳ فولاد مبارکه سپاهان

پیکان خراسان ۲۱ - ۳۱ گیتی پسند اصفهان

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۲۶ - ۲۹ صنعت مس کرمان

پرواز هوانیروز اصفهان ۳۲ - ۳۰ فرازبام خاییز دهدشت

سپاهان نوین اصفهان ۱۹ - ۲۴ زغال سنگ طبس

آلومینیوم اراک ۱۹ - ۲۷ پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد

با پایان یافتن مسابقات هفته پنجم لیگ برتر هندبال صنعت مس کرمان با ۱۰ امتیاز و بدون شکست در صدر جدول ایستاده است، گیتی‌پسند و زغال‌سنگ طبس با ۹ امتیاز دوم و سوم لیگ هستند و پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد با ۸ امتیاز پله چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر را از آن خود کرده است.

فولاد سپاهان اصفهان نیز با ۷، نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۶، نفت و گاز گچساران با ۳، پیکان خراسان و پرواز هوانیروز نیز با دو امتیاز در رده های پنجم تا نهم قرار دارند.

تیم های فرازبام خائیز دهدشت، سپاهان نوین و آلومینیوم اراک هم بدون امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار دارند.

هفته ششم لیگ برتر هندبال کشور ۶ آذرماه برگزار می‌شود.

لیگ برتر مردان

آدرس کوتاه:  
Copy to clipboard
اخبار مرتبط