اطلاعیه

🔴تیم ملی هندبال جوانان ایران در مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا در گروه B با تیم‌های کویت و چین همگروه شد🔴 تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا در گروه A با عراق و هند همگروه شد🔴

کد مطلب: 2885

فدراسیون جهانی هندبال اعلام کرد: بانوی هندبالیست ایرانی، یکی از 9 استعداد برتر رقابت های قهرمانی جهان دانمارک

با اعلام سایت رسمی فدراسیون جهانی هندبال، فاطمه مریخ یکی از 9 استعداد درخشان هندبال جهان معرفی شد.

فدراسیون جهانی هندبال اعلام کرد: بانوی هندبالیست ایرانی، یکی از 9 استعداد برتر رقابت های قهرمانی جهان دانمارک بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، صفحه رسمی فدراسیون هندبال جهان در آخرین خبر خود 9 ستاره جوانی که در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان جهان خواهند درخشید را معرفی کرد. 

در میان این 9 بازیکن، فاطمه مریخ ملی پوش هندبال بانوان کشورمان در کنار بازیکنانی از کشورهایی از مجارستان، دانمارک، فرانسه، سوئد، ژاپن، اسپانیا، جمهوری چک و آنگولا ایستاده است. 

فاطمه مریخ که در ترکیب نهایی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان 2023 حضور دارد، درخشش خود را از تیم ملی هندبال نوجوانان دختر آغاز کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا خوش درخشید و با این تیم قهرمان شد. سپس به مسابقات قهرمانی جهان پا نهاد و توانست با نمایشهای بی نقص خود در این مسابقات همراه با تیم ملی نوجوانان دختران، نام خود را به عنوان یک پدیده 17 ساله بر سر زبان‌ها بیاندازد.

در این مسابقات با وجود اینکه کمتر کسی انتظار داشت در پایان دور مقدماتی، برترین گلزن مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر جهان به مریخ برسد. فاطمه مریخ با تنها ۱۷ سال سن در مقدوینه شمالی نه تنها بیشترین تعداد گل را در این رقابت‌ها به ثمر رساند (۲۸ گل)، بلکه در سه بازی اول در دور مقدماتی، ۵ پاس گل نیز داد.

این بازیکن بغل چپ تیم ملی ایران همچنین در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۲ نیز با ۳۸ گل برترین گلزن ایران در آن رویداد شد و در مجموع در رده نوزدهم جدول رده بندی برترین گلزنان قرار گرفت.

تیم ملی هندبال بانوان

آدرس کوتاه:  
Copy to clipboard
اخبار مرتبط