اطلاعیه

چهارمین روز مرحله مقدماتی بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جام باشگاه های آسیا: نزاجا شهید شاملی کازرون 33 - 36 النجمه بحرین 🔴 الدحیل قطر 40 - 26 جونیور چین 🔴 تاشکند ازبکستان 30 - 37 الکویت کویت 🔴 الریان قطر 26 - 27 الکاظمه کویت 🔴 عمان کلاب 24 - 32 سپاهان اصفهان

کد مطلب: 2324

سپاهان در اندیشه تکرار قهرمانی

مسابقات

سه شنبه, 02 خرداد 1402 15:52

فردا فینال برگشت لیگ برتر هندبال برگزار می‌شود تا تکلیف قهرمان فصل 1402-1401 در زمین تالار فدراسیون هندبال مشخص شود.

سپاهان در اندیشه تکرار قهرمانی بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، سپاهان اصفهان که دیدار رفت فینال را مطمئن آغاز کرد و با 9 اختلاف گل برنده دیدار نخست شناخته شد، با خیالی آسوده وارد زمین خواهد شد تا بتواند با حفظ این اختلاف برای دومین بار پیاپی و شانزدهمین بار در طول ادوار لیگ برتر هندبال مردان ایران بر روی سکوی قهرمانی بایستد. 

سپاهان با سرمربیگری وسلین وویوویچ که خود را آماده مسابقات هندبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا می‌کند در دیدار نخست با بازیکنان آماده خود در حملات خطرناک ظاهر شد طوری که اکثر حملات این تیم منجر به باز شدن دروازه شاملی شد. آنالیز دقیق تیم نیروی زمینی توسط کادر فنی سپاهان منجر شده بود که ستاره‌های دیدار گذشته دو تیم در اصفهان یعنی مهران رهنما، امیرعباس سلطانی و اله‌کرم استکی فرصت چندانی را برای هنرنمایی پیدا نکنند هرچند که مسعود ظهرابی برخلاف بازی قبل فرصت چندانی را در اختیار امیرعباس سلطانی بغل راست خود قرار نداد و تنها به دو گل به ثمر رسیده توسط او در ابتدای بازی بسنده کرد.

شاگردان مسعود ظهرابی در خط آتش با دفاع مستحکم اصفهانی‌ها که بر مبنای یک دفاع انعطاف پذیر (فلِکسِبل) طرح‌ریزی شده، مواجه می‌شدند. کازرونی ها در هنگام عبور از دیواره دفاعی سپاهان با صخره‌ای به نام محمد سیاوشی برخورد می‌کردند که بارها رو بارها مانع از گلزنی آنها می‌شد. با وجود این دفاع منسجم و مصمم، تیم شهید شاملی کازرون توانست اختلاف 7 گل را تا 2 گل کاهش دهد اما این وضعیت پایدار نمی‌ماند و باز هم فولاد مبارکه با درخشش بازیکنان خود بویژه حیدرپور، اورعی و افشین صادقی تعداد گل‌های خود را ارتقا می‌داد.   

باید منتظر بود و دید تقابل افکار وسلین وویوویچ و مسعود ظهرابی به کجا خواهد کشید در جایی که بازیکنان نزاجا شهید شاملی کازرون برای فتح جام می‌بایست با پیروزی با اختلاف بیش از 9 گل از سد سپاهان بگذرند. کاری سخت و دشوار که البته در ورزش بعید به نظر می‌رسد.

دیدار برگشت فینال لیگ برتر هندبال فردا، چهارشنبه، سوم خرداد از ساعت 16 در تالار فدراسیون هندبال برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه لیگ سی و پنجم نیز پس از اتمام این دیدار برگزار خواهد شد.


لیگ برتر مردان

آدرس کوتاه:  
Copy to clipboard
اخبار مرتبط