اطلاعیه

🔴تیم ملی هندبال جوانان ایران در مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا در گروه B با تیم‌های کویت و چین همگروه شد🔴 تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا در گروه A با عراق و هند همگروه شد🔴

کد مطلب: 3322

خاتمه لیگ برتر هندبال متبرک به نام شهیدجمهور و شهدای خدمت؛ به پایان آمد این دفتر...

آقایان مسابقات

سه شنبه, 08 خرداد 1403 15:12

پرونده سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان کشور در نهایت بعد از 22 هفته تلاش شبانه‌روزی باشگاه‌های حاضر در این دوره از مسابقات و مجموعه مدیریتی و اجرایی هندبال ایران در تهران و مجموعه ورزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با قهرمانی باشگاه مس کرمان و برگزاری اختتامیه‌ای باشکوه که با نام و یاد رییس جمهور شهید (حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی) و همراهان شهیدش متبرک و نامگذاری شده بود، بسته شد.

خاتمه لیگ برتر هندبال متبرک به نام شهیدجمهور و شهدای خدمت؛ به پایان آمد این دفتر... بزرگنمایی

رضاعباسپور - پرونده سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان کشور در نهایت بعد از 22 هفته تلاش شبانه‌روزی باشگاه‌های حاضر در این دوره از مسابقات و مجموعه مدیریتی و اجرایی هندبال ایران در تهران و مجموعه ورزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با قهرمانی باشگاه مس کرمان و برگزاری اختتامیه‌ای باشکوه که با نام و یاد رییس جمهور شهید (حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی) و همراهان شهیدش متبرک و نامگذاری شده بود، بسته شد. لیگی پر فراز و فرود که اگرچه با تاخیر به پایان رسید اما پایانی امیدوارکننده داشت برای آینده. فصل سی و ششم از رقابت‌های لیگ برتر هندبال ایران در بخش مردان اگر چه به پایان آمد اما حکایت لیگ برتر هندبال ایران همچنان در فصول پیش رو با قدرت ادامه خواهد داشت. لیگی که مثل خون در رگ های هندبال ایران جاری است و بی شک باعث رشد و دوام هرچه بیشتر این رشته درورزش کشور خواهد بود.


🔹«مس کرمان» یک سروگردن بالاتر از رقبا

باشگاه شناسنامه دار مس کرمان مقتدرانه قهرمان لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور شد. قهرمانی که شاید می‌شد از نوع و نحوه یارگیری بسیار خوبی که «سید محمد موسوی» سرمربی شناخته شده این باشگاه، از ابتدای فصل انجام داده بود، دریافت که این باشگاه از همان قدم اول برای ایستادن روی سکوی قهرمانی فصل جاری لیگ هندبال مردان خیز برداشته است. علی رحیمی كازرونی،  افشین صادقی و مجتبی حیدرپور چهره‌های شاخص و امتیازآور مس کرمان بودند که با درخشش خود در بازی‌های مختلف لیگ امسال، توانستند تیم خود را به سکوی قهرمانی برسانند. اگرچه نباید از هدایت و مدیریت خوب سرمربی خوش فکر این تیم یعنی «سید محمد موسوی» و ایثار تک تک بازیکنان شایسته این باشگاه به سادگی عبور کرد. همین داشتن سینرژی مثبت و همدلی در تیم مس کرمان رمز موفقیت آنها بود تا با تلاش و استمرار در تمرینات خود بتوانند مقتدرانه از سد رقبا عبور کرده و تنها با پذیرش یک شکست فاتح جام و سکوی قهرمانی این دوره از رقابت‌های باشند. البته سوای مس کرمان که با درخشش خود توانست در 22 بازی که تدارک دیده شده بود، صاحب 42 امتیاز شده و روی سکوی قهرمانی بایستد، تیم‌های نیروزی زمینی شهید شاملی کازرون و گیتی پسند اصفهان نیزکه به ترتیب با کسب امتیازات 37 و 34 سکوهای نایب قهرمانی و سومی این دوره از لیگ را به خود اختصاص دهند نیز دو تیم توانمند و پرمهره بودند که در کنار باشگاه مس کرمان و سایر رقبا باعث رونق گرفتن لیگ امسال و بازی های برگزار شده بودند. درنهایت نیز این مسی‌ها بودند که موفق شدند با عبور از سد تمامی رقبا جام قهرمانی را بالای سربرده و طلایی شوند. نکته مهم که قطعا باید مد نظر باشد، حفظ این تیم‌ها و حمایت همه جانبه آنها برای سال آینده و حضوری قدرتمندتر درفصل آتی لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور است. از بین تیم‌های مطرح حاضر در لیگ امسال، طبق تاکید «علیرضا پاکدل» رییس فدراسیون در روز اختتامیه، وضعیت نایب قهرمان فصل جاری لیگ برتر هندبال کشور، یعنی باشگاه «نیروی زمینی شهید شاملی کازرون» بدلیل مشکلات اقتصادی و مالی برای حضوری دوباره در فصل جاری این رقابت ها خیلی مشخص و تثبیت شده نیست! اتفاقی تلخ که قطعا باید مسئولان این باشگاه و استان فارس نگاهی ویژه به آن داشته باشند. حقیقتا حیف است بخاطر مشکل مالی و اقتصادی که می‌شود با تدابیر ویژه حمایتی آن را حل کرد، از داشتن تیمی توانمند و پرمهره همچون شهید شاملی کازرون در لیگ هندبال بی بهر بود! به همین دلیل امیدواریم که این باشگاه را قدرتمندتر از فصل جاری در فصول آینده برای لیگ هندبال کشور داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم استعدادهای شاخص و پدیده‌هایی درخشان فعال از این دیار قهرمان پرور را برای به هندبال ملی ایران تقدیم کنیم.