اطلاعیه

🔴 نوزدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان با تساوی قهرمان در دیدار نهایی، کسب رده سوم از سوی زاگرس جنوبی کازرون و سقوط شهید چمران لارستان به دسته یک به پایان رسید 🔴

کد مطلب: 3059
بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا؛

جنگجویان هندبال ایران در اولین دیدار یک چهارم نهایی به مصاف سامورایی‌های قدرتمند می‌روند

آقایان تیم‌های ملی

چهارشنبه, 27 دی 1402 14:34

تیم ملی هندبال ایران در نخستین بازی خود در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی آسیا به مصاف ژاپن می‌رود.

جنگجویان هندبال ایران در اولین دیدار یک چهارم نهایی به مصاف سامورایی‌های قدرتمند می‌روند بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم ملی هندبال ایران که با ایستادن در رده دوم گروه B  همگروه ژاپن، قطر و امارات متحده عربی در گروه یک مرحله یک چهارم نهایی شده  است، فردا در نخستین بازی خود در این مرحله به مصاف تیم قدرتمند ژاپن می‌رود. 

ژاپن با 2 طلا، 5 نقره و 5 برنز رده چهارم توزیع مدال‌های ادوار قهرمانی آسیا را طی 20 دوره حضور در اختیار دارد و به تازگی هم سهمیه حضور در المپیک پاریس را از قاره آسیا به دست آورده است. 

ژاپن در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در سال 1977 کویت و 1979 چین مدال طلا، در مسابقات سال های 1983 کره‌جنوبی، 1987 کویت، 1989 چین، 1991 ژاپن و 2004 قطر مدال نقره و در رقابت های سال 1993 بحرین، 2000 ژاپن، 2010 لبنان، 2016 بحرین و 2020 کویت مدال برنز را در کارنامه افتخارات هندبال خود ثبت کرده است.  

ژاپن در مرحله مقدماتی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا نیز با ایستادن در رده نخست گروه C به عنوان تیم نخست به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته است.

دیدار دو تیم ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا فردا، 28 دی، و از ساعت 15:30 دقیقه به وقت کشورمان آغاز می شود. 

در دیگر دیدارهای روز نخست مرحله یک چهارم نهایی کره جنوبی با عراق، قطر با امارات متحده عربی و بحرین با کویت دیدار می‌کند. 

در پرزیدنت کاپ نیز هند با چین، عربستان با نیوزیلند، عمان با قزاقستان و چین تاپیه با هنگ کنگ بازی می‌کند. 


اخبار مرتبط