اطلاعیه

🔴 هفته هفتم لیگ برتر هندبال مردان با ادامه روند پیروزی‌های مس، ثبت نخستین برد سپاهان نوین و دومین باخت پلیمر خلیج‌فارس و زغال سنگ طبس به پایان رسید🔴

کد مطلب: 2848

امشب؛ قرعه کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا/ ایران در سید یک

آقایان بین الملل

جمعه, 19 آبان 1402 11:02

قرعه کشی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا امشب برگزار می شود.

امشب؛ قرعه کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا/ ایران در سید یک بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، قرعه‌کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا امروز، 10 نوامبر – 19 آبان ماه جاری – از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران، با حضور نمایندگان 16 کشور در محل برگزاری این بازی ها در بحرین برگزار می‌شود. 

براساس اعلام فدراسیون آسیا چهار تیم قطر، بحرین، عربستان و ایران که در بیستمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در رده‌های اول تا چهارم ایستادند، در سید یک قرعه‌کشی قرار دارند. 

همچنین براساس رنکینگ دوره قبل این مسابقات، در سید 2 کره جنوبی، عراق، کویت و امارات متحده عربی حضور دارند. عمان، هنگ کنگ، هند و استرالیا در سید 3 و ژاپن، چین، چین تایپه و نیوزیلند در سید 4 قرعه‌کشی این مسابقات قرار دارند. 

نکته قابل توجه حضور ژاپن، نماینده قاره آسیا در المپیک پاریس، در سید 4 است آن هم به این دلیل که این کشور در دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا که در دمام عربستان برگزار شد، به دلیل شیوع بیماری کرونا حضور نیافت. 

همچنین حضور نیوزیلند به همراه استرالیا به عنوان نمایندگان قاره اقیانوسیه در رقابت های قهرمانی آسیا و غیبت ازبکستان تیم هشتم دوره قبل از نکات قابل توجه در این رقابت هاست.

ذکر این نکته ضروری است که سیستم قرعه کشی این رقابت ها به نوعی است که ابتدا سیدهای دوم، سوم و چهارم قرعه‌کشی شده و پس از مشخص شدن تیم های دوم، سوم و چهارم هرگروه، بحرین به عنوان میزبان مسابقات می‌تواند گروه خود را انتخاب و سپس بین تیم های قطر، ایران و عربستان برای تعیین گروه قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا انتخابی مسابقات قهرمانی جهان 2025 کرواسی، دانمارک و نروژ از 11 تا 22 ژانویه 2024- 21 دی تا 2 بهمن ماه سال جاری - در منامه بحرین برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال مردان

آدرس کوتاه:  
Copy to clipboard
اخبار مرتبط