اطلاعیه

.

کد مطلب: 1748

آنچه در هفته هفتم لیگ برتر هندبال گذشت؛ موتور پیکان با نفت روشن شد / نیروی زمینی شاملی صدر جدول را از سپاهان گرفت

مسابقات

چهارشنبه, 25 آبان 1401 10:48

هفته هفتم لیگ برتر هندبال با صدرنشینی تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون به اتمام رسید.

آنچه در هفته هفتم لیگ برتر هندبال گذشت؛ موتور پیکان با نفت روشن شد / نیروی زمینی شاملی صدر جدول را از سپاهان گرفت بزرگنمایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، هفته هفتم لیگ برتر هندبال مردان ایران با بزرگداشت شهید مدافع امنیت " سید روح‌الله عجمیان" با برگزاری شش مسابقه به پایان رسید‌.

دومین پیروزی فصل برای سربازان پرواز هوانیروز به لطف درخشش سنگربان جوان
 
نخستین بازی هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر هندبال های از ساعت ۱۵:۰۰ روز سه‌شنبه ۲۴ آبانا‌ماه میان دو تیم پرواز هوانیروز اصفهان و زاگرس اسلام‌آباد غرب در خانه هندبال شهید سجادی اصفهان با قضاوت کوبل داوری استان تهران، مهدی توکلی و سعید ولدخانیان برگزار شد. تیم پرواز هوانیروز با گلزنی محمدحسین کشت‌زر بازی را آغاز کرد. در ادامه زاگرس گل تساوی را به ثمر رساند و بازی تا دقایقی ابتدای نیمه نخست پایاپای و برابر دنبال شد. اما در دقیقه ۱۵ نیمه نخست اختلاف برتری پرواز با زاگرس به چهار گل رسید، اتفاقی که سرمربی زاگرس را وادار به درخواست وقت استراحت کرد. بعد از درخواست تایم استراحت توسط علیرضا بکماز در دقیقه ۱۸ نتیجه بازی ۹ بر ۷ شد و اختلاف به دو گل کاهش یافت. اما در پایان نیمه نخست سربازان پرواز به لطف درخشش سنگربان خود که در این نیمه ۵ پنالتی را مهار کرد، با برتری ۱۴ بر ۱۱ به رختکن رفت. در شروع نیمه دوم هم مانند نیمه نخست پرواز زننده گل نخست بازی بود و در ادامه نیز روند برتری این تیم با درخشش بازیکنان جوانی همچون محمدحسین کشت‌زر و محمدرضا مددی تا لحظات پایانی بازی ادامه داشت. اما دریافت سومین دو دقیقه تعلیق مددی از سوی داور باعث اخراج او از زمین مسابقه شد و در شرایطی که تیمش در ۵ دقیقه پایانی با چهار گل از حریف خود جلو بود در پایان با یک گل اختلاف و نتیجه ۳۰ بر ۲۹ در مصاف با زاگرس به برتری رسید تا دومین برد فصل را در خانه جشن بگیرند.


کسب نخستین پیروزی پیکان خراسان در لیگ برتر

در دیگر بازی این هفته پیکان خراسان در خارج از خانه به مصاف نفت وگاز گچساران رفت‌ که در این دیدار شاگردان حجت راه‌شناس از همان ابتدا نمایش خوبی را در مصاف با میزبان خود ارائه دادند تا در پایان نیمه نخست با یک گل برتری و نتیجه ۱۴ بر ۱۳ به رختکن ‌بروند.

در شروع نیمه دوم نفتی‌ها کار را بهتر از میهمان آغاز کردند و با درخشش طاها شکوهی بازیکن جوان این تیم نبض بازی را در دست گرفتند و از نماینده خراسان با دو گل پیش افتادند، اما در شرایطی که تیم پیکان از وجود دو بازیکن‌ کمتر در زمین بهره می‌برد و مرتضی فرزین بازیکن این تیم با دریافت سومین دو دقیقه تعلیق با کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد و این شاگردان حجت راه شناس بودند که با درخشش امیر مسکنی سنگربان این تیم موفق شدند در خط حمله دو گل به ثمر برسانند و بازی باخته را با دو گل برتری برای خود جابجا کنند‌ تا در پایان پیکان خراسان ۳۰ بر ۲۹ نفت وگاز گچساران را در خانه شکست دهد و اولین برد فصل را در هفته هفتم لیگ برتر به نام خود ثبت کنند.

 برد نیروی زمینی شهید شاملی در نبرد تیم‌های نظامی لیگ و صعود به صدر جدول

در ورزشگاه ۲۵۰۰ نفری انقلاب البرز تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون میهمان تیم رعد پدافند البرز بود‌. کازرونی‌ها که تاکنون متحمل شکست نشده‌اند با روحیه بهتر به مصاف دیگر تیم نظامی لیگ برتر یعنی رعد پدافند تیم ۵ امتیازی لیگ رفتند و در پایان شاگردان مسعود ظهرابی موفق شدند ۴۴ بر ۲۸ رعد پدافند البرز را در خانه شکست دهند تا علاوه‌ بر پیروزی در دربی تیم‌های نظامی لیگ برتر، پس از گذشته هفت هفته صدر جدول را از فولاد مبارکه سپاهان پس بگیرند‌.


پیروزی فولاد مبارکه سپاهان در دربی نقش جهان

در اصفهان دو تیم هم‌نام سپاهان نوین و فولاد مبارکه سپاهان به مصاف هم رفتند که شاگردان شهداد مرتجی علی‌رغم ارائه یک بازی جذاب و تماشایی با حساب ۲۵ بر ۲۱ مغلوب فولاد مبارکه سپاهان شدند. طلایی‌پوشان مبارکه با کسب این پیروزی در جدول لیگ ۱۳ امتیازی شدند اما به علت تفاضل گل کمتر نسبت به شهید شاملی نزاجا در رده دوم جدول قرار گرفتند‌.


برد خانگی کرمانی‌ها در مصاف با نخلستان دشتستان

در دیگر بازی همزمان هفته هفتم تیم صنعت مس کرمان با هدایت حمید صادق شاه‌نشین مربی تیم ملی بزرگسالان مردان ایران در خارج از خانه به مصاف تیم نخلستان دشتستان رفت که مسی‌ها موفق شدند با ارائه یک نمایش عالی ۳۵ بر ۳۱ پیروزی میدان باشند‌.
نماینده کرمان با این پیروزی در لیگ برتر ۱۲ امتیازی شد و همچنان در رتبه سوم لیگ قرار دارد. نخلستان نیز با پنج امتیاز در جایگاه هفتم لیگ باقی ماند.


برتری دلسچب برای طبسی‌ها در نبرد با نماینده اصفهان


در دیگر بازی هفته تیم‌ تازه لیگ برتری گیتی پسند اصفهان که هدایت آن بر عهده کیوان صادقی مربی نام آشنای هندبال ایران است و در خارج از خانه میهمان تیم زغال سنگ طبس بود. گیتی پسند که در هفته ششم در مصاف بارعد پدافند به پیروزی رسیده بود در جدول لیگ ۵ امتیازی و در رده پنجم قرار داشت و با روحیه کامل به طبس سفر کرده بود‌. اما در این هفته آنالیز دقیق و امتیاز میزبانی طبسی ها باعث شد تا آن‌ها گیتی پسند را با حساب ۳۵ بر ۳۰ از پیش رو برداند و در جدول لیگ با دو پله صعود ضمن هفت امتیازی شدن جایگاه پنجم را از گیتی پسند اصفهان پس بگیرند.


لازم به ذکر است؛ پس از پایان بازی های هفته هفتم، اردوی تیم‌ ملی هندبال‌ بزرگسالان ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان که در سال جاری به میزبانی مشترک کشورهای لهستان و سوئد برگزار خواهد شد زیر  نظر‌کادر فنی برگزار خواهد شد و مربیان تیم های ملی برای انتخاب بازیکنان برتر و شناخت بهترین های ایران و لیگ بازی‌ها را رصد تا ترکیب منتخب نفرات برتر را شناسایی کنند.

هندبال

آدرس کوتاه:  
Copy to clipboard
اخبار مرتبط